czwartek, 27 lutego 2014

Strony internetowe o tematyce FIT

Szczerze mówiąc moja lista tych stron wydała mi się bardzo krótka, dlatego w trakcie pisania tego posta postanowiłam poszukać jeszcze kilku nowych - ciekawych stron, które warto byłby tu uwzględnić. I jakie było moje zdziwienie kiedy tak na dobrą sprawę nie znalazłam wielu interesujących pozycji. Właściwie wszystkie, które znalazłam nie poruszają tematu w sposób chociażby zadowalający i wiele z nich istnieje biernie, bez regularnych aktualizacji.
Ogólnie rzecz biorąc artykuły o tematyce fit pojawiają się na różnych stronach, niekoniecznie związanych typowo ze sportem i takie też często czytam. Jednak mam swoją, jak się okazuje po weryfikacji, jeszcze krótszą niż myślałam listę FIT stron, które moją uwagę przykuły najbardziej i które mogę polecić. Poniżej wklejam linki.
Jeden z najbogatszych tematycznie i najczęściej aktualizowanych portali zajmujących się tematyką zdrowego stylu życia. 
Strona skierowana w dużej mierze do osób ćwiczących już na poziomie zaawansowanym, ale z rad tam zawartych mogą też oczywiście korzystać początkujący. Mi bardzo spodobał się schemat człowieka podzielony na grupy mięśni, gdzie po kliknięciu zostajemy przeniesieni na podstronę z odpowiednimi ćwiczeniami.
Dość rzadko aktualizowana, ale znajdziemy tam trochę ciekawych artykułów podzielonych na 4 kategorie związane ze zdrowym stylem życia. Ponadto strona posiada zakładkę 'narzędzia', gdzie możemy znaleźć różnego rodzaju kalkulatory oraz zakładkę 'tabela kaloryczności'. Jednak na tle dwóch poprzednich wypada słabo.
Ta strona działa podobnie jak demotywatory.pl, czy inne tego typu strony, z tą różnicą że jest nastawiona typowo na sportowe motywowanie do działania. Jest wygodna zwłaszcza jeśli szuka się motywacji na już ;).
Tą stronę poznaję od około miesiąca i na razie jestem zachwycona :D. Przez ten mój zachwyt, jakiś czas temu powstał osobny post na jej temat - Slank.pl - internetowy fit serwis.

Poza tą listą czytam też kilka-kilkanaście fit-blogów, które moim zdaniem świetnie uzupełniają ten obszerny temat, zwłaszcza o indywidualne doświadczenia, których często nie ma w profesjonalnych artykułach.

A może Wy możecie polecić jakieś ciekawe strony związane ze zdrowym stylem życia? Chętnie wydłużę moja listę ;).

4 komentarze:

 1. Regularnie odwiedzam fit.pl, a tak to głównie blogi.

  OdpowiedzUsuń
 2. kolejne blogi do mojej listy, dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. ja tez regularnie odwiedzam fit.pl

  jesli chcesz poczytac wiecej o zdrowym odzywianiu, cwiczeniach, zdrowym zyciu wejdz na

  http://beslimuk.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń
 4. Niezłe stronki, o większości nie wiedziałam, ale zaraz nadrobię zaległości. Dzięki takie zestawienie :)

  OdpowiedzUsuń