wtorek, 4 lutego 2014

Slank.pl - internetowy FIT serwis

Wczoraj postanowiłam stworzyć listę moich ulubionych stron internetowych o tematyce fit i miałam zamiar ją dzisiaj opublikować. Jednak zamiast ją dopracować wciągnęłam się w poznawanie nowej strony - Slank.pl i tak powstał ten post, a lista musi jeszcze poczekać ;). Na slank.pl trafiłam poprzez bloga Get-fit-and-be-happy i zainteresowana opisem postanowiłam sprawdzić jak działa. Na razie tą stronę testuję, ale mam pozytywne odczucia jeśli chodzi o jej przydatność i dodatkową pomoc przy dbaniu o zdrowy tryb życia.


Aby móc korzystać z serwisu konieczna jest rejestracja. Jest ona bezpłatna i dostęp do większości funkcji jest również bezpłatny. Płatny jest natomiast dostęp do tzw. misji. Poniżej chciałabym w skrócie przedstawić kilka wybranych opcji dostępnych na stronie (bezpłatnie).

Tak wygląda fragment strony głównej po zalogowaniu:


W zakładce 'postępy' możemy wpisać swoje wymiary, a następnie aktualizować je co jakiś czas monitorując przy tym zmiany. Pod spodem od razu automatycznie zostaje wyliczone też nasze BMI, WHtR (stosunek obwodu talii do wzrostu) i WHR (stosunek obwodu talii do obwodu bioder)


Bardzo podoba mi się zakładka 'talerz', gdzie możemy zapisywać wszystkie nasze posiłki modyfikując ich ilość oraz ilość składników. Pomocne są też wskazówki dotyczące właśnie ilości składników (zielona ramka), dzięki którym łatwiej określić zjedzoną porcję produktu.


Ponadto, możemy sprawdzić orientacyjną zawartość wartości odżywczych w poszczególnych posiłkach oraz w ciągu całego dnia, dodatkowo korzystając z informacji o ich dziennym zapotrzebowaniu. Dla mnie to bardzo pomocna funkcja, bo mimo wielu lat związanych ze sportem nigdy nie zwracałam uwagi na zawartość poszczególnych składników odżywczych względem doby. Potrafię oczywiście manewrować spożywanymi kaloriami i jakością jedzenia też, ale nie mam jeszcze wyrobionych nawyków, które pozwolą mi na intuicyjną ocenę odpowiedniej ilość poszczególnych wartości odżywczych. A na takim wykresie widzę czego jem za dużo, a czego za mało i mam nadzieję, że łatwiej będzie mi to poprawić.Kolejną opcją na stronie jest możliwość zawierania zakładów. Wystarczy wybrać kategorię, a następnie określić szczegóły zakładu. Dla zwiększenia motywacji można zaprosić inne zarejestrowane osoby.I tak po wstępnym zapoznaniu się z tą stroną, myślę że to całkiem ciekawa opcja. Od jakiegoś czasu zabieram się do stworzenia 'dziennika postępów', gdzie zapisałabym wszystko co zjadłam oraz wszystkie wykonane ćwiczenia. Teraz jednak dochodzę do wniosku, że ta strona może być tutaj lepszym rozwiązaniem, bo samo zapisanie posiłków jeszcze nie mówi mi wszystkiego. A tutaj mam od razu wszystkie potrzebne wyliczenia. I nawet jeśli są one jedynie orientacyjne to i tak za pewnie będą celniejsze niż moje własne. A jaka oszczędność czasu! Jest więc szansa, że będę te notatki prowadzić :P. A wersja drukowana przyda się na czas np. wyjazdu bez dostępu do internetu, co by potem móc uzupełnić te informacje na stronie ;). Mam więc mimo wszystko nadzieję dokończyć moją drukowaną wersję.

A tutaj link do opisu podanego na stronie - Klik!

3 komentarze:

  1. Kurcze pierwsze słyszę o tym portalu ale naprawdę genialny, będę musiał go przetestować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam wrażenie, że ten serwis powoli umiera, a zapowiadało się na prawdę ciekawie!

    OdpowiedzUsuń