sobota, 28 grudnia 2013

Zainspirowana cytatami

"Trzymaj się z dala od ludzi, którzy próbują pomniejszać Twoje ambicje. Mali ludzie zawsze tak robią, a naprawdę wielcy sprawiają, że czujesz, że i Ty możesz być wielki." Mark Twain
Ten cytat wrzuciła dziś moja znajoma na facebooka i mimo, że nie zgadzam się z nim w 100% to właśnie on zainspirował mnie do napisania tego postu.
Od jakiegoś czasu zauważam, że jest całkiem spora grupa ludzi w moim otoczeniu, którzy kompletnie nie rozumieją sensu aktywnego stylu życia. No może w kwestii zdrowia się ze mną zgodzą, ale całej reszty nie są w stanie pojąć. "Bo po co się tak męczyć... zacznę od jutra... wygląd to przecież nie wszystko...", a potem mija kilka miesięcy i zaczyna się marudzenie i narzekanie względem dodatkowych kilogramów, czy zaniedbanej figury itp. Trochę tak jakby wszystko miało się zrobić samo.
Utwierdzam się też w przekonaniu, że jeśli się chce coś osiągnąć to trzeba działać nie zważając na podejście innych i nie uzależniać swoich ambicji od ambicji innych ludzi. Przykre jest to, że niestety wiele osób jest jakiejkolwiek ambicji pozbawionych i co gorsza próbują pozbawić jej innych. Nie twierdzę, że brak ambicji to coś złego, bo każdy w końcu żyje jak chce i ma prawo do własnych wyborów. Ale nie ma prawa odbierać pragnień drugiej osobie. Ja jestem osobą, której chce się coś robić, chce się realizować, spełniać w różnych dziedzinach. I mimo, że nie zawsze wszystko mi wychodzi, czasem coś też zawalę, to się tak szybko nie zniechęcam. Ale jest też bardzo wiele osób, które potrzebują wsparcia, albo chociaż nie demotywowania. Dlatego wkurzają mnie Ci, którzy próbują to moje szczęście związane przykładowo z zumbą utemperować, tylko dlatego, że sami nic nie robią. Za to szczerze uwielbiam tych, który mają na mnie w tej kwestii bardzo pozytywny wpływ i dzięki którym cieszę się z tego co robię jeszcze bardziej.

I na koniec dla tych wszystkich, którzy przez aktywność fizyczną widzą jedynie przesadną chęć bycia piękną, taki oto znaleziony gdzieś kiedyś w sieci cytat:
"Dobrze zbudowane ciało to coś więcej niż ładny wygląd. To symbol odzwierciedlający najpiękniejsze cechy charakteru: silną wolę, wytrwałość, upór, dyscyplinę, pasję, asertywność i pewność siebie." 

1 komentarz:

  1. Dokładnie ambicja jest najważniejsza. Trzeba działać, nie narzekać! Bo tak się zdobywa szczyty. A ludzi, którzy niepotrzebnie chcą zniszczyć nasze ambicje, trzeba po prostu przestać słuchać, nie ma innego wyjścia :)

    OdpowiedzUsuń