sobota, 31 stycznia 2015

Styczeń w słowach: Nie tylko słowa - jak wytrwać w postanowieniach

Już chyba tradycją stało się robienie postanowień noworocznych, wielkich planów na kolejne 12 miesięcy, które ma się nadzieje zrealizować. W praktyce wygląda to zazwyczaj tak, że sporo ludzi realizuje je przez co najwyżej miesiąc, może dwa (o ile w ogóle zaczną coś robić), a potem wszystko wraca do tzw. normy. Nie ważne jakie to są postanowienia, sportowe czy kompletnie z innej beczki, w wielu przypadkach kończą się dokładnie tak samo - na słowach. Potem pojawia się jeszcze marudzenie, że znowu nam się nie udało itp. i błędne koło trwa.

Dlaczego dzieje się tak, że ludzie nie są w stanie wywiązać się z tego do czego się zobowiązali? Zamiast tego szukają kolejnych wymówek. I po co tak naprawdę robić jakiekolwiek postanowienia, skoro większość z nich od razu skazujemy na niepowodzenie. Zgadzam się, że wielu spraw nie da się przewidzieć i czasami nie uda nam się zrealizować wszystkich planów, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć co zrobimy w takiej, czy innej sytuacji. Ale najważniejsze jest próbować. Przecież wiele zależy od nas!


Co robić, żeby przejść od słów do czynów i w końcu wytrwać w swoich postanowieniach? Poniżej wklejam znaleziony w sieci filmik, który przedstawia jedną, bardzo szybką i bardzo przydatną wskazówkę.


A tutaj jest link do przygotowanego przez autora szablonu, o którym mowa pod koniec filmiku - Szablon do śledzenia postanowień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz