niedziela, 5 stycznia 2014

Noworoczne obniżki + Całoroczny kalendarz wyprzedaży

Czyli to co bardzo lubię :D

W tym roku pierwszy raz obserwuję jak wyglądają noworoczne obniżki również kolekcji sportowych. Zaczęłam w miarę regularnie kupować porządną odzież treningową mniej więcej od kwietnia-maja, więc do tej pory nie miałam pojęcia, że i tutaj obniżki mogą być tak duże. Kilka dni temu byłam w InterSporcie i kurczę... miałam ochotę wykupić połowę ciuszków, które tam znalazłam ;). Głównym celem był prezent dla mojego faceta i tu było pierwsze zaskoczenie - za męską koszulkę Nike zapłaciłam tylko 35,99 zł (!), a Reebok'a 47,99 zł (!). Przy czym obie te koszulki są bardzo dobrej jakości i myślę, że nie będą sprawiać problemu podczas użytkowania. Niestety grudniowe zakupy trochę mnie zrujnowały ;), więc wyszłam ze sklepu jedynie z tymi dwiema koszulkami, ale muszę przemyśleć wydatki styczniowe i jeszcze przed końcem obniżek kupić też coś dla siebie :). Buty koniecznie!

Zdjęć kupionych koszulek niestety nie zrobiłam :/.


Przy okazji poszukiwania informacji o tym do kiedy mniej więcej trwają noworoczne wyprzedaże trafiłam na artykuł, w którym na podstawie Galerii Krakowskiej został stworzony właśnie taki całoroczny kalendarz obniżek. Oczywiście trzeba wziąć poprawkę na to, że w każdym sklepie (i w różnych miastach) może to wyglądać inaczej, ale nawet jeśli jest to wiedza tylko orientacyjna to myślę, że warto ją mieć :). A więc wygląda to mniej więcej tak:

Całoroczny Kalendarz Wyprzedaży

Styczeń/Luty
Półmetek zimowych wyprzedaży – rabaty na początku sięgają ok. 50 procent i rosną w miarę zbliżania się do końca wyprzedaży do ok. 70 proc.

Marzec, Kwiecień, Maj
Tzw. Mid season sale, czyli wysprzedaże w środku sezonu - niektóre sklepy oferują zniżki w granicach ok. 30 procent. Popularne są też akcje rabatowe dla stałych klientów, dla fanów na portalach społecznościowych, akcje związane z urodzinami, itp. (zniżki sięgają nawet 50-60 proc.).

Czerwiec

Początek letnich wyprzedaży – w sklepach pojawiają się pierwsze rabaty w wysokości ok. 15-35 procent. Część sklepów już na początku wyprzedaży oferuje nietypowe rozmiary bądź kroje w dużo niższej cenie – nawet o ok. 50 procent.

Lipiec, Sierpień
Najgorętszy okres wyprzedaży letniej, rabaty sięgają ok. 70-90 procent!

Wrzesień, Październik, Listopad
I znów mid-season sale - niektóre sklepy oferują zniżki w granicach ok. 20-30 procent, a także akcje rabatowe dla stałych klientów. W tym czasie organizowane są również akcje rabatowe w galeriach handlowych, np. dzień lub noc zakupów.

Grudzień
Początek zimowych wyprzedaży – w sklepach pojawiają się pierwsze rabaty w wysokości ok. 15-35 procent. Część sklepów już na początku wyprzedaży oferuje nietypowe rozmiary bądź kroje w dużo niższej cenie – nawet o ok. 50 procent.


(źródło: pieniadze.fakt.pl)

1 komentarz:

  1. Mi się udało znaleźć fajną marynarkę w Springfield :)

    OdpowiedzUsuń