poniedziałek, 15 grudnia 2014

Ćwiczenia na pośladki WH

Już dawno nie było tu żadnego postu o ćwiczeniach, bo i moje treningi nie są ostatnio urozmaicane. Właściwie jedyną regularną aktywnością ostatnich dni jest zumba. Dodatkowo zepsuł mi się licznik w skakance i przydarzyło się też kilka dni bez skakania. Nie ukrywam, że częściowo właśnie z tego powodu. Wiem, wiem to żadna tragedia, można skakać i bez niego, ale człowiek się do wygody bardzo szybko przyzwyczaja ;). W każdym bądź razie skakanki nie porzucam, ale żeby wprowadzić jednak jakąś różnorodność chcę wypróbować ćwiczenia, głównie na pośladki, które zaproponowała instruktorka fitness Bethany Lyons dla magazynu Women's Health. Oto krótki filmik instruktażowy:


1. Rozgrzewka
Wykonaj 5-10 powtórzeń każdego ćwiczenia i 10-15 powtórzeń ćwiczenia z taśmą.

2. Trening
Trening składa się z trzech serii, a każda z nich zawiera 2 ćwiczenia. W każdej serii wykonaj bez przerwy po 10-12 powtórzeń każdego ćwiczenia. 30-60 sekundową przerwę można zrobić po wykonaniu obu ćwiczeń z serii.

Trening wykonuj 3 razy w tygodniu.

A jeszcze wracając do skakanki... Miałam ostatnio problem z określeniem się w kwestii prezentu na Święta za co jestem trochę ścigana ;). A wczoraj przeglądałam stronę Decathlonu i właśnie tam trafiłam na wydaje się ciekawą skakankę. Też z licznikiem, chyba bardziej rozpoznawalnej firmy i w nieco wyższej cenie, więc jest szansa, że będzie też lepszej jakości niż ta moja dotychczasowa chińska ;).

5 komentarzy:

 1. też byłam ścigana o prezenty :P a że lubię niespodzianki to nie lubię mówić co chcę konkretnie, ewentualnie z jakiej kategorii :P
  Nawet nie wiedziałam, że WH ma filmiki ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też lubię niespodzianki, ale czasami wolę uniknąć nietrafionego prezentu :)

   Usuń
 2. Ćwiczenia na pośladki, zawsze się przydadzą :D

  OdpowiedzUsuń
 3. O matkoo uwielbiam zakwasy w tyłku :D najbardziej uwielbiam robić seria squatów.. ostatnio znalazłam też fajnych trenerów na yt - fitness blender, coś innego niz ciągle mel b, tiffany itp ;))

  OdpowiedzUsuń